31 בדצמבר 2014

בנימה אישית וכנה: פרידה משנת 2014 והבטחה לשנה החדשה

השנה האחרונה הייתה לא פשוטה: נהניתי להגשים את החלום שלי אבל גם התמודדתי עם קשיים לא מעטים ועברתי חוויות מאתגרות. למדתי והחכמתי ממפגשים עם האנשים שסבבו אותי - החל מאנשי מקצוע שעברו עמי, קולגות, חברים וגם הרבה אנשים נפלאים שפגשתי במהלך ההרצאות שלי.

התובנה החשובה ביותר שלמדתי השנה והפכה להיות המוטו שלי היא: לחיות בעוצמה ולא בפחד, ובנימה פחות פומפוזית: לא לתת לפחד לשתק אותי.

בשנה האחרונה פרצתי דרכים חדשות וחשובות שגרמו לי להתמודד עם הרבה פחדים, למשל: צילום נשים לסרטון משאל רחוב בנושא יופי (אם הייתם יודעים כמה זמן לקח לי לפנות אל המרואיינת הראשונה...), חדירה לקהלים חדשים, הרצאות מול קהלים שמספרם רק עלה וגדל והאתגר האחרון - כניסה לתחום חדש ומסעיר של טיולי בוטיק אנתרופולוגיים בחו"ל. 

בכל פעם שעמדתי בפני פריצת דרך חשובה, בפני התחלה של משהו חדש שלא עשיתי קודם - הרגשתי פחד נורא. זה לא קל להרגיש את הפחד המשתק הזה, שגורם לבטן שלך להתהפך או מעיר אותך באמצע הלילה. אבל בכל פעם שהרגשתי אותו - החלטתי לקחת נשימה, לקפוץ למים העמוקים ולהתמודד. מקסימום אכשל ואלמד שיעור חשוב בחיים. זה עדיף מלהרים ידיים עוד לפני שניסיתי. בכל פעם הופתעתי לגלות שהפחד היה גדול יותר מהמעשה עצמו. לא בכל דבר הצלחתי אבל הרגשתי גאווה גדולה על האתגר שהרשיתי לעצמי לקחת וזה גרם לי להאמין יותר ביכולות שלי להצליח ולפעמים להיכשל אבל תמיד לחזור ולעמוד על הרגליים ולהמשיך למודת ניסיון וחדורת מוטיבציה אל האתגר הבא. 

אז רוצה להודות לכם, שליוויתם אותי בקריאת הפוסטים, בתגובות, במיילים ובלייקים - זו היתה רוח גבית נהדרת שדרבנה ועודדה אותי להמשיך הלאה. 
מאחלת לעצמי לשנה הבאה להמשיך להעז, לפחד פחות ולהמשיך לשתף אתכם בדברים שמרגשים אותי ואולי גם לרגש אתכם... 

שתהיה לכולנו שנה אזרחית טובה, מלאת אתגרים והתחלות חדשות ומבטיחות!

אם אהבתם, התרגשתם או סתם בא לכם לפרגן - אשמח אם תגיבו ותשתפו פוסט זה. 
שלכם, 
חבשושית אופטימית מאוד...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה